"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Resim

19/09/2015 - 08/10/2015

Yaşar Yıldız'ın Bodrum Yitik Düşler Sergisi 19 Eylül-08 Ekim tarihleri arasında Dibeklihan Nedim Günsur Sokağında görülebilir.Sergi kokteyl ve açılış 19 Eylül Cumartesi 19:00'da Orhan Kemal Meydanında.

Yaşar Yıldız
Yaşar Yıldız

İlk resim derslerini öğretmen okulunda dört yıllık atölye çalışmasıyla almıştır. Resmi; Mesleki çalışmalarında verimliliği arttırmak amacıyla kullanmanın ötesinde, içsel, özgün yaratılarınıgözlemleriyle birleştirerek ve de, resim sanatının değişik tekniklerini kullanarak çeşitli koleksiyonlar üretmiştir. Resmin yanı sıra, siyah / beyaz ve karanlık oda çalışmalarıyla başladığı fotoğraf sanatını da, yeni teknolojilerin yaşama girmesiyle renkli / dijital tekniklerle sürdürmektedir. Katıldığı karma sergilerin dışında, kişisel sergileriyle birlikte fotoğraf çalışmalarından uygun örnekleri de slayt gösterileriyle izleyicilerine sunmaktadır. Yaşar YILDIZ; yaşadığı çevreye, zamana değer ve anlam katmak, tanıklık etmek gibi bir sorumluluğu olduğu düşüncesiyle,son çalışma konularını, halen yaşamakta olduğu Bodrum ve yöresinin yok olmaya yüz tutmuş çevresel, otantik yapı ve yapı detaylarından seçmiştir. Beton, asfalt, metallerden oluşan yapılaşmanın soğuk yüzünün kentlerimizi kapladığı, yaşamı yoran ağır görüntüler oluşturduğu, doğayla aramıza yüksek ve kalın duvarlar ördüğü günümüzde, ağacın, ahşabın sıcak renk ve desenlerini, dokularındaki yaşanmışlığın öykülerini belgesel bir yorumla tuvale yansıtmaya çalışmaktadır. Yaşar YILDIZ çalışmalarını, yaşamakta olduğu Bodrum Turgutreis’ teki atölyesinde sürdürmektedir.

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası