"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Resim

24/06/2014 - 06/07/2014

Serap Demirağ Resim Sergisi 24 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında Orhan Kemal Meydanında.

Serap Demirağ

1951 yılında Alpullu / Kırklareli'nde doğdu.1970-71 yıllarında Dokuz Eylül Üniv. Buca Eğitim Fak. Resim Bölümünü bitirdi.1986 senesinde Marmara Üniv. Güzel San. Fak. Lisans Eğitimi yaptı.1991 yılında OYLUMLAR Resim Kitabı Yayınlandı. 1995’te VE IŞIK . VE ATEŞ. Resim kitabı yayınlandı. 2004 senesinde Ve Işık.Ve Ateş..Ve İnsan şiir kitabı çıktı.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”