"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Yıldız Kenter Sanat Galerisi

149 metrekare alana sahip, birbirinden kemerler ile ayrılan 4 hacimden oluşan galeriye, tiyatroya katkıları, oyun gücü, kişiliği ve enerjisi ile iftihar edilen değerli sanatçı Yıldız Kenter'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanatseverlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Yıldız Kenter Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmektedir.

Kaligrafi

08/06/2019 - 27/06/2019

Mehtap Uygungöz, Kenan Temizel, Almila Yıldırım

KENAN TEMİZEL
1984 Rize Lisesi’nden mezun olan Kenan Temizel, 1988 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Anasanat Dalı Lisansını okul birincisi olarak bitirdi. 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Anasanat Dalı Araştırma Görevlisi Yüksek Lisans Eğitimini yarıda bırakarak çalışmalarına devam etti.
Üniversite öğreniminin ilk yılında Cömertler Matbaasında staja başlayarak, sırasıyla Cumhuriyet Gazetesi (Sinema ve Tiyatro sayfaları tasarımı), Korozo Ambalaj San. Tic. A.Ş. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nda Prof. İlhami Turan’ın Asistanlığı, Prof. Sinan Baykurt’un (Özel Sektör) Asistanlığı, Doç. Niyazi Gündüz’ün (Özel Sektör) Asistanlığını yaptı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Anasanat Dalı’ndan birincilikle mezun olduktan sonra, kısa bir dönem Reklam Sanatları Reklamcılık Ltd. Şti.’de Grafik Atölye Şefi olarak görev yaptı. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne Öğretim Üyesi statüsü ile sözleşmeli olarak ders veren Doç. Niyazi Gündüz’ün Asistanlığı (Yazı Tasarımı ve Tipografi), Doç. Aykut Özbay’ın Asistanlığı (Endüstri Grafiği), Prof. Dr. Mehmet Erem’in Reklam Grafiği Dersi Asistanlığı’nınyanısıra Anadolu ÜniveristesiGüzel Sanatlar Fakültesi’nin özel sektörde hizmet verdiği kuruluşların grafik tasarım veuygulama çalışmalarını yürüttü. Ayrıca, görev yaptığı dönemde Eskişehir Yunus Emre Festivali (Sevelim Sevilelim) Amblem ve Logotype’ını tasarladı. 1990 yılında ailevi nedenlerden dolayı Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki görevimden istifa ederek akademik kariyerini ve Yüksek Lisans eğitimini noktaladı.
1990 yılında tekrar Reklam Sanatları Reklamcılık Ltd. Şti.’de Sanat Yönetmeni olarak geri döndü. 1991 yılında Grup Tanıtım Reklam Ajansı’na Sanat Yönetmeni olarak transfer oldu. 1992 - 1993 yıllarında NEXT Reklamda Sanat Yönetmenliği görevinde bulundu. 1994 yılında Fonetik İletişim ve Reklamcılık adıyla kendi reklam şirketini kurdu. Bugüne kadar çeşitli ulusal ve uluslararası markalara hizmet verdi.
2013 yılında Bodrum’a yerleşti. 2014’den beri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde sözleşmeli öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
MEHTAP UYGUNGÖZ
1965 yılındadoğdu. 1996 yılındaAnadoluÜniversitesi’ndeYardımcıDoçentliğeatandı. AnadoluÜniversitesiGüzelSanatlarFakültesiGrafikBölümü’nde “TipografiveKaligrafi” derslerini yürütmektedir.

• 2016 - “Anadolu’daKadın Düşleri” Karma Sergi (Eskişehir)
• “Expo2016 - Antalya” Uluslararası Karma Sergi (Antalya)
• “8. Uluslararası Anadolu Kaligrafi veTipografiEtkinliği” Uluslararası Karma Sergi (Eskişehir)
• “GörselSanatlarÇalıştayı” Karma Sergi (Lüleburgaz)
• 2015 - “BaskıResimSergisi” Karma Sergi (Eskişehir)
• “KüçükŞeyler - 20” Karma Sergi (İstanbul)
• “Slovenian & Turkey Art” Uluslararası Karma Sergi (Slovenya - Kranj)
• 2014 - “TürkÜniversiteliKadınlarDerneği” Karma Sergi (Eskişehir)
• “Yunus’caSöyledik” Karma Sergi (Eskişehir)
• 2013 - Changzhou TeknolojiEnstitüsüSanat ve Tasarım Okulu’nun düzenlediği “Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanı veÖğrenciSergisi” (Çin - Changzhou) 2010 - “Göç’ün 50.Yılı” Karma Sergi (Almanya - Köln)
• 2009 - TürkmenistanRadyo-TV YayımlarıveKültürBakanlığı’nındüzenlediği “UluslararasıSanatYapıtlarıSergisi” (Türkmenistan - Aşkabat)
• “Kaligrafi ve Tipografinin Sanatsal Yansımaları Kökler ve Açılımlar” Karma Sergi (Eskişehir) “Trade Show” (ABD - San Diego)
• “Trade Show” (ABD - Los Angeles)
• “Takas Sergisi” (İstanbul)
• “Takas Sergisi” (Ankara) katıldığı son etkinliklerden bazılarıdır.
ALMILA YILDIRIM
2004 Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü’nü bitirdi. 2008 yılında Erasmus programıyla Hogeschool Gent, Belçika, Architecture, Audio-Visual &FineArts, Graphic Design, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden hem Güzel Sanatlar Fakültesi hem de Grafik Bölüm Birincisi olarak eğitimini tamamladı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Anasanat Dalı Tez konusu “Tipografinin Değişen Yüzü; Posttipografi ve Posttipografik Font Tasarımı” ile yüksek lisansını tamamladı. 2013 yılında Barselona Üniversitesi İmaj ve Tasarım Fakültesi Sanatsal Üretimde İleri Çalışmalar Doktora Programıbitirme projesi olan “Televizyon arabamı Cabrio yaptı” , 55x55x57cm, Düzenleme (TV programlarına eleştirel bir yaklaşım...) konusuyla çalışmalarına devam ediyor.
2010 yılından beri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi’dir.

KATILDIĞI SERGİLER
2015 - Insular Yazı ve Kelt Süsleme, Saint-AntoineL’Abbaye, Isere, Fransa.
2015 - Italik Yazı, Saint-AntoineL’Abbaye, Isere, Fransa
2014 - “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 10. Yıl Öğretim Elemanları Sergisi”, Karma Sergi, Nurol Sanat Galerisi, Bodrum.
2011 - “Ev” Karma Sergi, Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Bodrum.
2011 - Kentle Buluşma-III Uluslararası Karma Sergi, Uşak Üniversitesi Sanat Galerisi, Uşak.
2011 - “27 Nisan Dünya Grafik Günü”, Karma Sergi, Bodrum, Türkiye.
2010 - “Sanatın Anadolu Aydınlanması”, Beşiktaş Çağdaş Mustafa Kemal Merkezi, İstanbul.

ALDIĞI ÖDÜLLER
2009 - İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü
2009 - Öğrenci Başarı Ödülü
2009 - Kırmızı Basında En İyi Reklam Ödülleri, Kırmızı Kalem Eğitimi Birincilik Ödülü

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası