"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Fotoğraf

30/05/2015 - 18/06/2015

BODFAD 'Sokak ve Yaşam' isimli Fotoğraf Sergisi 30 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında Dibeklihan Orhan Kemal Meydanında.Sergi kokteyl ve açılış 30 Mayıs Cumartesi 19:00'da Orhan Kemal Meydanında.

BODFAD

BODFAD Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği, kuruluşunu 2008 yılında tamamlamış ve 2012 yılında TFSF üyesi olmuştur. Leleg ve Karya uygarlıklarının üzerine kurulu ve 4000 yıldan fazla geçmişi olan Bodrum’un ve çevresinin bu tarihsel mirasını belgelemeyi derneğin asıl görevi olarak görmektedir. Turizmin ve kentleşmenin hızla kaybolmasına sebep olduğu geleneksel Bodrum kültürünü (düğünler, deve güreşleri, yağlı güreşler) ve doğasını fotoğraf sanatı aracılığıyla geleceğe aktarmak için üyelerinin çalışmalarını bu yöne kanalize etmektedir. Fotoğraf dernekleri yönetimlerinin, fotoğrafın bütün alt başlıklarına eşit yakınlıkta olması gerekliliğinden hareketle, üyelerinin yerelden evrensele farklı bir bakış getirmesi yönündeki çalışmalarını desteklemektedir. Değişik anlayıştaki fotoğraf çalışanlarını kentimize davet ederek, çalışmalarını ve görüşlerini izleyenlerle paylaşmaktayız. Yetişkinlere verdiği temel fotoğraf eğitiminin yanında, ortaokul düzeyindeki öğrencilerle çalışmalar yapmaktadır.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”