"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Cam

26/06/2021 - 15/07/2021

Nasuf Peprek Cam Sergisi

Nasuf Peprek

1968’de Kepirtepe Öğretmen okulundan mezun olarak Anadolu’nun çeşitli yörelerinde çalıştıktan sonra 1978’de Atatürk Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisansını tamamlayarak son çalıştığı Suadiye Lisesi’nden emekli olduktan sonra seramik cam çalışmalarına hız vererek sanat hayatına atıldı. Camın derinliklerindeki gizemini kendi dünyasındaki düşleriyle harmanlayıp ışıltılı renklerle geleneksel cam tasarımlarından farlı olan çalışmalar üretmektedir. Çalışmalarına Bodrum Turgutreis’de ki atölyesinde sürdürmektedir.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”