"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Dibeklihan'da 2 Yeni Sergi Birden!

24/07/2020

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndeki açık mekanlar, Orhan Kemal Meydanı’nda ve Nedim Günsur sokağı’nda bu hafta iki sergi birden açıldı. Dibeklihan Orhan Kemal Meydanı’nda Suluboya ve Karikatür Sanatçısı Mustafa Bora anısına gerçekleştirilen sergide Suluboya sanatçıları Asuman Saltuk, Çetin Davran, Neşe Gümüşcüoğlu, Nusret Topuzoğlu, Saim Altuncu’nun eserleri yer alıyor.
Fotoğraf sanatçısı İbrahim Demirel “Ağaç ve Doğa” Fotoğraf sergisi de Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndeki açık diğer mekanı Nedim Günsur sokağı’nda yer alıyor.
Sergiler 18 Ağustos’a kadar Pazartesi günü dışında her gün 10:00 – 20:00 saatleri arasında gezilebilecek. Covid-19 önlemleri doğrultusunda kapalı galerilerdeki sergilere ve etkinliklerine ara veren Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü açık alan sergilerine 16 Haziran’da başlamıştı. 10 kişi altı gruplar halinde gezilebilecek sergi için açılış kokteyli yapılmıyor.

Tüm Haberler

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”