"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Erdinç Bakla Sanat Galerisi

40 metrekare kapalı alan ve 60 metrekare açık alandan oluşan galeriye, heykelleri ve Anadolu'da üretilen seramikler konusundaki kitapları ile tanınan değerli sanatçı Erdinç Bakla'nın ismi verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin biraraya geldiği Dibeklihan'da yer alan Erdinç Bakla Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen sanat eserleri sergilenmektedir.

Suluboya Sergi

10/06/2023 - 06/07/2023

Neşe Gümüşçüoğlu

NEŞE GÜMÜŞCÜOĞLU
İstanbul Kadıköy’de doğdu. Eğitimini İşletme dalında yaptı. 1985’te resim çalışmalarına başladı. 1999’dan bu yana 41 kişisel sergi açtı, 200’e yakın karma ve grup sergisine, 1. Antalya Sanat Fuarı, 2.Art-İst Sanat Fuarı ve 1. Uluslararası Grameen Mikrokredi Sanat Bienali’ne katıldı.
Suluboya Ressamları Grubu üyesi olarak grubun tüm sergi ve kataloglarında ve Kültür Bakanlığının yayınladığı “Suluboya Resim Sanatı Ansiklopedisi” ve Say Yayınları Eğitim Dizisi “Suluboya Sanatı “ kitabında yer aldı. “International Watercolor Society” ve Fabriano in Aquarella-Italy gibi kataloglar ile Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi olarak “UPSD Çeyrek Asırdan Taşanlar” kitabında yer aldı.
Halen kendi atölyesinde kağıt ve tuval üzerine suluboya, akrilik boya, karışık teknik ve kolaj çalışmalarını sürdürmektedir.

Taş Seyir Alanı