"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Yıldız Kenter Sanat Galerisi

149 metrekare alana sahip, birbirinden kemerler ile ayrılan 4 hacimden oluşan galeriye, tiyatroya katkıları, oyun gücü, kişiliği ve enerjisi ile iftihar edilen değerli sanatçı Yıldız Kenter'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanatseverlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Yıldız Kenter Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmektedir.

Suluboya Resim

29/09/2014 - 29/09/2014

Gençlik dönemlerinde çeşitli malzemelerle seyrek de olsa resim yapan sanatçı çalışma hayatının son yıllarında tekrar resim yapmaya dönerek fırsat buldukça suluboya resimle uğraşmaya başladı.Ciddi bir şekilde suluboya çalışmaya başlaması 2004 yılında duayen suluboya ustası Işıl Özışık atelyelerine katılmakla oldu.Bu dönemlerden sonra yurtiçi ve yurt dışındaki suluboya resim çevrelerinde ismi geçen usta düzeyinde bir suluboyacı olarak tanındı. Çalışmalarında suluboyanın kendine özgü saydamlık ve ışık etkilerini öne çıkaran hızlı ve serbest bir çalışma stilini tercih etmektedir.Sanatçı Bodrum'daki ev atelyesinde resim yaparak ,suluboya dersleri vererek yaşamını sürdürmektedir.

Nusret Topuzoğlu

Gençlik dönemlerinde çeşitli malzemelerle seyrek de olsa resim yapan sanatçı çalışma hayatının son yıllarında tekrar resim yapmaya dönerek fırsat buldukça suluboya resimle uğraşmaya başladı.Ciddi bir şekilde suluboya çalışmaya başlaması 2004 yılında duayen suluboya ustası Işıl Özışık atelyelerine katılmakla oldu.Bu dönemlerden sonra yurtiçi ve yurt dışındaki suluboya resim çevrelerinde ismi geçen usta düzeyinde bir suluboyacı olarak tanındı. Çalışmalarında suluboyanın kendine özgü saydamlık ve ışık etkilerini öne çıkaran hızlı ve serbest bir çalışma stilini tercih etmektedir. Sanatçı Bodrum'daki ev atelyesinde resim yaparak ,suluboya dersleri vererek yaşamını sürdürmektedir.

Taş Seyir Alanı