"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Yıldız Kenter Sanat Galerisi

149 metrekare alana sahip, birbirinden kemerler ile ayrılan 4 hacimden oluşan galeriye, tiyatroya katkıları, oyun gücü, kişiliği ve enerjisi ile iftihar edilen değerli sanatçı Yıldız Kenter'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanatseverlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Yıldız Kenter Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmektedir.

Sergi Heykel-Resim

05/08/2023 - 31/08/2023

Berna Okan&Rukiye Epli Dede

BERNA OKAN
Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. Aynı Fakülte ve Bölümde Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik programlarını tamamladı. Bilkent Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesinde Öğretim Üyeliği yaptı. 2014 yılında Doçent unvanını aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde Müdürlük yaptı.
RUKİYE EPLİ DEDE
1980 yılında Samsun- Bafra’da doğdu. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nü “Başarı Ödülü”yle bitirdi. 2006’da Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Resim Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Sanatçı 8 kişisel sergi açtı ve pek çok karma sergiye katıldı. Birçok sergide video-art çalışmaları sergilendi.

Taş Seyir Alanı