"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Nedim Günsur Sokağı

Nedim Günsur(d.19924 Ayvalık-ö13 kasım 1994 İzmir)* Tüm nesnelere sevgiyle yaklaşan ressam* olarak nitelenen ve naif özellikler de taşıyan,figüratif bir anlayışla gerçekleştirdiği toplumsal içerikli yapıtlarıyla tanınan türk ressam.
Orhan Kemal Meydanından başlayıp, Fikret Otlam meydanına doğru uzanan sokakta ,taş duvarlar üzerindeki eski pencere demirleri içinde sanat sezonu boyunca resim ve fotoğraf sergileri açılmaktadır.

Sergi

08/06/2024 - 04/07/2024

Cem Yiğit Özümoğlu

Cem Yiğit Üzümoğlu

Cem Yiğit Üzümoğlu 1994 yılında İstanbul'da doğdu. 2016 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü'nden yüksek onur derecesiyle mezun oldu. 2016 yılında Hindistan Kalküta'da Selçuk Göldere'de koreograf yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra Polonya’da Grotowski Enstitüsü'ne giderek Studio Matejke'de çalıştı ve burada enstitünün desteğiyle "Falling" adlı ilk kısa filmini çekti. Film, Cinedans Festivali'nde “İzleyici Ödülü”ne layık görüldü.

2017 yılında Teatr Andra'yı yarattı ve “Troas”oyununu yaptı. Bu performansıyla 21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde 'En İyi Genç Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazandı.2018 yılında Larry Kramer'in "Kalp” oyununda rol aldı ve "Yılın En İyi Erkek Oyuncusu" ödülüne aday gösterildi. Aynı yıl Netflix Türkiye'nin ilk dizisi Hakan: Koruyucu'da oynadı.2019 yılındaİstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünde yüksek lisansa girdi. Aynı yıl tiyatroda Florian Zeller'in "Evlat" adlı oyunundayer aldı ve Netflix'te yayınlanan "Rise of Empires: Ottoman" adlı dizide başrol oynadı.

2020 yılında Magnum Fotoğrafçısı Nikos Ekonomopoulos’la tanıştı ve o günden bugüne sayısız atölyesine katıldı ve “Loners In Wilderness” sergisinin açılmasında önayak oldu. 2023 yılında Kadıköy Bina’da ilk sergisini açtı. Aynı yıl Pilevneli’de Lotterman & Fuentes ile ortaklaşa Ping-Pong sergisinde yer aldı. O tarihten bugüne hala fotoğrafçılık alanında Atina’da çalışmalarına devam etmektedir.

2022 yılında 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "LCV" filmindeki performansıyla "En İyi Erkek Oyuncu" ve "Karanlık Gece" filmiyle "En İyi Film" ödülünü kazandı. İbrahim Çiçek'in yönettiği “Sırça”ve Emin Alper’in “Öteki” adlı yapımında sahne aldı.

Şu anda Yunanistan'da ve diğer ülkelerde Anestis Azas'ın yönettiği “Baklava Cumhuriyeti” oyununda oynamakta, bir yandan fotoğrafçılık çalışmalarına devam ederken bir yandan da Avrupa’da oyunculuk yapmaktadır.Taş Seyir Alanı