"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Erdinç Bakla Sanat Galerisi

40 metrekare kapalı alan ve 60 metrekare açık alandan oluşan galeriye, heykelleri ve Anadolu'da üretilen seramikler konusundaki kitapları ile tanınan değerli sanatçı Erdinç Bakla'nın ismi verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin biraraya geldiği Dibeklihan'da yer alan Erdinç Bakla Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen sanat eserleri sergilenmektedir.

Sergi

08/07/2023 - 01/04/2024

Berkin Günsay

BERKİN GÜNSAY

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu.
(2014-2018 )
2020’den bu yana Muğla'nın Bodrum ilçesinde “Kalon” adıyla açtığı heykel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Ana Bilim Dalı Heykel olarak yüksek lisans programına devam etmektedir.


Sanatçı pratiği
Malzeme seçimi ve müdahalesi hakkında herhangi bir kısıtlama yoktur. Hangi malzeme kullanılacağına genelde heykel karar verir ya da spontane olarak gelişir. Genelde figüratif yapıya fantastik kompozisyonların eşlik etmesi durumuna önem verilir. Klasik heykel tutumunun aksine heykelin yücelik aurasını kırma amacı güdülmesi sonucu, oyuncak havası vermeye çalışılarak toys art tarzında yapılmaya özen gösterilmiştir. Tekinsizlik algısı oluşturulmaya çalışılmıştır. Kompozisyonlarda genellikle ya zaman ya da mekan unsurlarından birini barındırmasına özen gösterilir. Bu özenin ana amacı kavramsal anlatıma yardımcı olmasıdır.

Tenzo