"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Resim

08/07/2023 - 01/03/2024

Şükran İstanbullu

ŞÜKRAN İSTANBULLU
Balıkesir doğumluyum.Orta ve yüksek öğrenim hayatımı Ankara'da tamamladım. Hamburg ve Washington, DC’de 7 yıl bulundum.Washington da almış olduğum resim eğitiminin devamı olarak Türkiye’de resim çalışmalarıma 2000 yılında ressam Gülseren Sönmez'le başladım ve ressam Hikmet Çetinkaya, ressam Erdoğan Seçil ile devam ettim. Sanatı yaşamın ayrılmaz bir parçası ve yaşamı yansıtan bir ayna olarak kabul ediyorum. Gözlemlerimi, evrene olan sevgimi ve hayranlığımı sembollere dayalı, soyut ve figüratif leke, renk ve dokunun coşkusu olarak çalışmalarımda paylaşıyorum. Çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı (Paris, Moskova, Atina, Lefkoşe, Plovdiv, Reggio Emilia) kişisel ve karma sergilerin yanı sıra sanat fuarlarına, festivallere ve çalıştaylara katıldım. AKD (Ankara Kadın Ressamlar Derneği) ve UPSD (UNESCO Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği) üyesiyim. Atölyemde resim ve kişisel gelişim ile ilgili workshop’lar düzenlemekteyim. Bugüne kadar 32 kişisel, 300’den fazla karma sergide eserlerim yer aldı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok özel kuruluşlar dahil koleksiyonerlerde eserlerim bulunmaktadır.

I was born in Balıkesir. I had completed my middle and higher education in Ankara. I had lived in Hamburg and Washington DC for 7 years. I began to study painting in Washington. After coming back to Turkey in 2000, I had studied with artist Gülseren Sönmez, than I joined the workshops of artist Hikmet Çetinkaya and artist Erdoğan Seçil. I believe in that art is an inseparable part of life and accept art as a mirror reflecting life. Within this belief, I share my observations, endless love and admiration for universe through my paintings as an excitement of abstract and figurative stains, colors and textures which are based on symbols. I have had several personal exhibitions and have attended very many group exhibitions in and out of Turkey. I have also taken part in various art fairs, workshops and plein air painting organizations in Turkey and other countries. Paris, Moscow, Athens, Plovdiv and Reggio Emilia are some of the cities where my paintings were exhibited. I am a member of AKD (the Association of Woman Painters in Ankara) and UPSD (UNESCO AIAP The International Association of Art). In addition to painting, I also have personal development workshops in my own atelier.
Tenzo