"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Karma Suluboya Sergi

18/07/2020 - 18/08/2020

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndeki açık mekanlar, Orhan Kemal Meydanı’nda ve Nedim Günsur sokağı’nda bu hafta iki sergi birden açıldı. Dibeklihan Orhan Kemal Meydanı’nda Suluboya ve Karikatür Sanatçısı Mustafa Bora anısına gerçekleştirilen sergide Suluboya sanatçıları Asuman Saltuk, Çetin Davran, Neşe Gümüşcüoğlu, Nusret Topuzoğlu, Saim Altuncu’nun eserleri yer alıyor.
Fotoğraf sanatçısı İbrahim Demirel “Ağaç ve Doğa” Fotoğraf sergisi de Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndeki açık diğer mekanı Nedim Günsur sokağı’nda yer alıyor.
Sergiler 18 Ağustos’a kadar Pazartesi günü dışında her gün 10:00 – 20:00 saatleri arasında gezilebilecek. Covid-19 önlemleri doğrultusunda kapalı galerilerdeki sergilere ve etkinliklerine ara veren Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü açık alan sergilerine 16 Haziran’da başlamıştı. 10 kişi altı gruplar halinde gezilebilecek sergi için açılış kokteyli yapılmıyor.

Suluboya
Suluboya

Tenzo