"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Erdinç Bakla Sanat Galerisi

40 metrekare kapalı alan ve 60 metrekare açık alandan oluşan galeriye, heykelleri ve Anadolu'da üretilen seramikler konusundaki kitapları ile tanınan değerli sanatçı Erdinç Bakla'nın ismi verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin biraraya geldiği Dibeklihan'da yer alan Erdinç Bakla Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen sanat eserleri sergilenmektedir.

Karma Sergi

13/05/2023 - 06/06/2023

Karma Sergi

BURCU ÖZTÜRK KARABEY
1975 yılında Ankara’da doğdu. 1996 yılında Hacettepe Üni. G.S. F. Seramik Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında yine aynı bölümde Arş. Gör. olarak çalışmaya başladı. 1999 yılında Y.L.S. Eseri Raporunu ve Mart 2004’te S.Y. Eseri Çalışması Raporunu tamamladı. 2012 yılında MSKÜ Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde doçentliğe, 2018 yılında profesörlüğe atandı. İlk kişisel sergisini 2003 yılında açan Burcu Ö. Karabey’in eserleri; Kazakistan, Litvanya, KKTC., Hindistan, ABD, Çin, İtalya, Belçika, Mısır, Hırvatistan, Avusturya, Almanya, İspanya, Kore, Tayland gibi ülkelerde sergilendi. Yapıtları ile beş ulusal ödül, iki uluslararası ödül, iki mansiyon, bir onur madalyası ve bir onursal diploması bulunan Karabey’in yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli koleksiyonlarda çalışmaları bulunmaktadır. Haziran 2012 tarihinden itibaren çalışmalarına Muğla Sıtkı Koçman Üni. Güz. San. Fak. Seramik Bölümü’nde kurucu Bölüm Başkanı olarak devam eden Karabey, 2013-2020 yılları arasında Dekan Yardımcılığı görevini sürdürmüş, Aralık 2022 tarihinden itibaren dekan vekilliği görevini yürütmektedir. 2019 yılından itibaren Uluslararası Seramik Akademisi (IAC) üyesidir.
BETÜL KARAKAYA
1978 yılında İzmir’de doğdu. 1998 yılında Moskova Stragonova Devlet Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik Bölümü’nde sanat eğitimine başladı. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden Lisans derecesi alarak mezun oldu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Seramik Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamlamış, 2014 yılında ise Sanatta Yeterlik derecesini almıştır. Eserleri; İtalya, Japonya, İspanya, Fransa, Macaristan, Rusya, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelerde sergilenmiştir. MIC Faenza International Ceramic Museum başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında özel ve kamu koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır. Halen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dekan Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir. AlarmArt üyesidir.
ERHUN ŞENGÜL
1973 yılında Ankara’da doğdu. Lisans Eğitimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde 2000 yılında tamamladı. Aynı kurumda 2003 yılında “Resimde Obje Mekan ilişkisi “ başlıklı Yüksek Lisans tezini tamamladı.2006 yılında Marmara Üniversitesinde “Teknolojinin Görsel Saanatlarda Kullanımı”başlıklı Doktora Tezini tamamladı. 2015 Yılında ÜAK tarafından Plastik Sanatlar Alanında Doçent ünvanı aldı. Çalışmaları 50 den fazla Uluslararası Bienal, Trienal ve yarışmalı sergilerde kataloğa girdi. Baskı alanında 6 adet Uluslararası ödülü Resim alanında 2 adet Ulusal ödülü bulunmaktadır.4 Adet kişisel sergisi bulunan Erhun Şengül 2006 yılından itibaren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.2015 Yılında Plastik Sanatlar alanında Doçent 2022yılında ise Resim alanında Profesör ünvanı almıştır. Aynı Üniversitede 2010 ve 2016 yılları arasında Resim Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür.2019 tarihinden itibaren Sanat ve Tasarım Sanatta Yeterlilik Anasanat Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Çalışmalarında bilinçaltı , modern dünya beden ve aura kavramları üzerinden fotografik imajların imgesel anlamlarını sorgulamaktadır , ayrıca yeni dünya kavramı doğrultusunda çağımız tüketim toplumunun gösterge imgelerle donatılmış periferi hafızası gerçek üstü bir yaklaşımla ele alınmaktadır.
MUSA KÖKSAL
1966 yılında Zonguldak/Ereğli’de doğdu. 1987’de Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’nde eğitime başladı. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi, G.S.F. Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1994 Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, “Kozmik Denge ve Tin” konulu Yüksek Lisans Tezi’ni tamamladı. 2006 Hacettepe Üniversitesi, sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Boşluk ve Alegorik Anlatım” isimli Sanatta Yeterlilik Tezi’ni tamamladı. 2007 yılında, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Yrd. Doç. olarak göreve başladı. 2014 yılında Doçent’liğini aldı. 2020 yılından itibaren Profesör olarak görevini sürdürmektedir. 2016 Resim Bölümü Başkanlığı görevine atanmıştır, halen görevini sürdürmektedir. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği, İstanbul Exlibris Derneği, SEDER, Türkiye Özgün Baskı Sanatçıları Derneği üyesidir. Ulusal ve Uluslararası sanat yarışmalarında 6 ödülü bulunmaktadır. 13 Kişisel sergi açmıştır. Ulusal ve Uluslararası Bienallerde, Sempozyumlarda, Karma Sergilerde, Yarışmalı Sergilerde çok sayıda eserleri sergilenmeye değer bulunmuştur.

Tenzo