"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Nedim Günsur Sokağı

Nedim Günsur(d.19924 Ayvalık-ö13 kasım 1994 İzmir)* Tüm nesnelere sevgiyle yaklaşan ressam* olarak nitelenen ve naif özellikler de taşıyan,figüratif bir anlayışla gerçekleştirdiği toplumsal içerikli yapıtlarıyla tanınan türk ressam.
Orhan Kemal Meydanından başlayıp, Fikret Otlam meydanına doğru uzanan sokakta ,taş duvarlar üzerindeki eski pencere demirleri içinde sanat sezonu boyunca resim ve fotoğraf sergileri açılmaktadır.

FOTOĞRAF

16/07/2022 - 11/08/2022

SERKAN TURAÇ

Serkan Turaç
Fotoğrafçı / Yönetmen
İstanbul doğumlu. Yüksek Öğrenimini Reklam ve Halkla İlişkiler üzerine yaptıktan Fotoğraf ve Kameramanlık Bölümünü bitirdi. 1992 yılında muhabirliğe yerel bir gazetede başladı. Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Birçok dergi ve gazete için yazı ve fotoğraf üretti. Son olarak Mirror Dergisi Yayın Yönetmenliği ve Beşiktaş Yaşam Dergisi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. İmza atmış olduğu iki belgesel olmak üzere kısa ve uzun metraj filmlerde çeşitli görevler aldı. Kısa ve belgesel filmlerde yönetmenlik yaptı. Bodrum Kısa Film Atölyesini kurdu. Kısa film seminerleri düzenlemekte. Şirketler için tanıtım filmleri ve fotoğrafları çekiyor. Fotoğraf sergilerinin yanı sıra görsel fotoğraf sunumları ve fotoğrafçılar için kitaplara editörlükler yapmayı sürdürüyor. Fotoğraf ve Sinema dalında seminerler veriyor.

İki dönem Yürüttüğü İFSAK Başkan Yardımcılığı görevinden sonra 2013 2015 yılları arası bir dönem İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Yayın tecrübesini İFSAK dergisinde Yazı işleri Müdürlüğü ve Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulunarak sürdürdü.

Görsel dalda küratörlüğü bulanan Serkan Turaç birçok sergi, festival organize etti. TFSF ( Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ) eğitim kitabında bölüm yazdı. Özel kurumlara, üniversitelere, derneklere, fotoğraf kulüplerine rehberlik görevini sürdürürken bununla birlikte İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesinde bilirkişilik yapmakta, Ulusal ve Uluslararası (FIAP-UPI-PSA) alanda düzenlenen pek çok yarışmada fotoğraf ve sinema dallarında jüri üyeliği bulunmaktadır.

AKYA Film Prodüksiyon çatısı altında fotoğraf, video ve sinema çalışmalarına devam ediyor. Serkan Turaç, Sille Sanat Sarayı’nın, Muş Fotoğraf Sanatı Derneği’nin ve Halikarnas BOFSAD’ın “Onur” üyesidir.

FIAP Uluslararası Fotoğraf Sanatı Fedarasyonu (Fédération Internationale de l'Art Photographique) EFIAP/b unvanını, GPU (Global Photographers Union) ZEUS unvanını taşıyor.

Taş Seyir Alanı