"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Suluboya

17/07/2021 - 05/08/2021

Nusret Topuzoğlu Suluboya Sergisi

Nusret Topuzoğlu

Bir sanat eğitimi almayan ancak küçük yaşlardan beri resim yapan Nusret Topuzoğlu suluboyayla ciddi şekilde çalışmaya 2004 yılında başladı. Türkiye’de ve yurtdışında İngiltere, İspanya, Fransa ve Meksika’da bir çok karma sergiye katıldı. Bugüne kadar 16 kişisel sergi açtı. Jüri seçmeli 2010 Birinci Şangay Suluboya Bienali sergisinde dünyanın en büyük suluboya sanatçılarıyla birlikte yer aldı. Suluboyaları yerli yabancı pek çok özel koleksiyonda bulunuyor. Halen Bodrum’da resim yaparak, suluboya dersleri vererek yaşamını sürdürmektedir.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”