"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Erdinç Bakla Sanat Galerisi

40 metrekare kapalı alan ve 60 metrekare açık alandan oluşan galeriye, heykelleri ve Anadolu'da üretilen seramikler konusundaki kitapları ile tanınan değerli sanatçı Erdinç Bakla'nın ismi verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin biraraya geldiği Dibeklihan'da yer alan Erdinç Bakla Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen sanat eserleri sergilenmektedir.

Suluboya

20/07/2019 - 08/08/2019

Işıl Özışık

IŞIL ÖZIŞIK
1990 yılından bu yana yaşamını Washington DC, USA’da sürdüren Işıl Özışık, ülkesinde ve yurtdışında 100’ün üzerinde kişisel sergi açtı. USA’da 1993, 1998 ve 2003 yıllarında ‘Atlantik Kıyı Şeridi Ressamları’ ve ‘International Landscape’ yarışmalı sergilerinde ödüller kazandı. Türkiye’de 1982’de İstanbul Sanatçılar Kulübü’nün ‘Kuşağının En Başarılı Suluboya Sanatçısı’ ödülüne layık görüldü. Halen de yaşayan en önemli suluboya sanatçılarımızdandır. USA’da ve Türkiye’de sergiler açmayı, fuarlara katılmayı ve atelye çalışmalarını sürdürmektedir.
Tuvale her dokunuş bir heyecan sürecidir...
‘...Sabah uyanınca gözümün önünde beliren resmin içeriğinin önlenemez heyecanı sarar bütün benliğimi. Atelye yolunda, direksiyon başında detayların yüzey üzerindeki görüntüleri sağımda solumda kaynaşıverir, o amaçlı amaçsız yürüyen insanlarla birlikte. Kapı açılır atelyeye girilir. Çalışma masasının üzerine serilen kağıt ve tuvaller özenle seçilen, yerinde yapılmış eskizlerle birlikte heyecanın başka bir periyoduna başlama düdüğünü çalar. Paniğin ve savrukluğun sözünün geçmediği pasajlarla, kontrastlarla, içten gelen bir coşkuyla bütün orkestra elemanlarının seslendirdiği ritmik bir finalle resim biter. Bir tebessüm, bir ferahlık yeni bir resmin ortaya çıkışının coşkusunu verir tüm heyecanıyla...’

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası