"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Söyleşi

20/07/2017 - 20/07/2017

Kurtuluş Savaşı'nın başladığı ve zaferle sonuçlandığı İzmir'in işgal yıllarını ve kurtuluşa giden zorlu zamanları, İzmir aşığı Gazeteci-Yazar Yaşar Aksoy dinleyicilerine aktaracak.

Gazeteci-Yazar Yaşar Aksoy

Yaşar Aksoy 1965 yılından itibaren sırasıyla Akşam Gazetesi, Türk Yolu Dergisi, Demokrat İzmir Gazetesi (1971-1979), Yeni Asır Gazetesi (1982-2001), Star Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi'nde kültür-sanat muhabirliği, kültür-sanat yönetmenliği, araştırmacılık ve köşe yazarlığı yapmıştır.
Aksoy, Uluslararası İzmir Araştırmaları Merkezi ile Çeşme Sanat Dostları Grubu'nun kurucusudur.
Yaşar Aksoy, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ege Üniversitesi'nden iki ayrı dalda yüksek mühendis olarak mezun olmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü'nde Devrim Tarihi dersleri veren Yaşar Aksoy, yaklaşık 20 yıldır Çeşme tarihi ve kültürünü araştırmaya harcamıştır ve Çeşme İlçesi'nin arşivini kurma çalışmalarına devam etmektedir.

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası