"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Yıldız Kenter Sanat Galerisi

149 metrekare alana sahip, birbirinden kemerler ile ayrılan 4 hacimden oluşan galeriye, tiyatroya katkıları, oyun gücü, kişiliği ve enerjisi ile iftihar edilen değerli sanatçı Yıldız Kenter'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanatseverlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Yıldız Kenter Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmektedir.

Seramik

07/08/2021 - 26/08/2021

Tevfik Türen Karagözoğlu

TEVFİK TÜREN KARAGÖZOĞLU
1965 yılında İzmit’te doğan Tevfik Türen Karagözoğlu, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam ve Seramik Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Tuz Sırları” üzerine yaptı. Okul yıllarından başlayarak yurt içi ve yurt dışında birçok sergi ve yarışmaya katıldı ve 20 kişisel sergi düzenledi. Eserlerinde ağırlıklı olarak raku pişirim tekniğini kullanan sanatçı, 30 yıllık tecrübesiyle Neolitik çağlardan başlayarak her türlü seramik tekniğini harmanlayarak Bodrum’da bulunan atölyesinde çanak çömlek, heykel ve duvar panosu gibi çeşitli formlarda eserler üretmektedir. Karagözoğlu, çalışmalarında kültürümüzde var olan geleneksel motif, renk ve formları ele alarak modernize etmekte ve günümüze yorumlamaktadır. Minyatürler onun için büyük bir esin kaynağıdır ve gösterdiği yaratıcı tavır, geleneksel çizginin modern sanat çizgisine dönüşmesinde, yenilik ve özgünlük bakımından önemlidir.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”