"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Erdinç Bakla Sanat Galerisi

40 metrekare kapalı alan ve 60 metrekare açık alandan oluşan galeriye, heykelleri ve Anadolu'da üretilen seramikler konusundaki kitapları ile tanınan değerli sanatçı Erdinç Bakla'nın ismi verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin biraraya geldiği Dibeklihan'da yer alan Erdinç Bakla Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen sanat eserleri sergilenmektedir.

Seramik

28/08/2021 - 16/09/2021

Atilla&Hadiye Kılıç Seramik Sergisi

Atilla&Hadiye Kılıç

HADİYE KILIÇ
1965 yılında Tokat’ta doğdu. Lisans, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterliliğini Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları, Çinicilik ve Çini Onarımları Anasanat Dalında tamamladı. Halen aynı üniversitede öğretim elemanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Sanatçı, Geleneksel Sanatlar içerisinde ele alınan Çini Sanatına normatif değerler açısından yaklaşılıp, modern ve kavramsal boyutlarda irdelenip değerlendirilmesi gereğine inanmaktadır. Konu olarak Anadolu da kullanılan kapı kolları, hamam kültürü objeleri, Selçuklu dönemi kuş motiflerinden oluşan seramik çalışmaları ile birçok karma sergiye katılmıştır.
ATİLLA CENGİZ KILIÇ
1964 yılında doğdu. Lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterliğini, Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik-Cam bölümünde tamamladı. 2018 yılında Doçent Ünvanı aldı. Aynı üniversitede, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Çini Tasarımı ve onarımı Anasanat Dalı başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle indirgen ortamlarda seramik pişirimiyle özel ilgilenmektedir. Ayıca Selçuklu ve İznik çinileri konusunda araştırmalar yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok uygulamalı sempozyuma katılan sanatçı, İzmir de 2002 - 2009 yılları arasında kendi yönettiği 9 kez isli pişirim etkinliği düzenledi. 5 kişisel sergisi bulunmaktadır.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”