"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Yıldız Kenter Sanat Galerisi

149 metrekare alana sahip, birbirinden kemerler ile ayrılan 4 hacimden oluşan galeriye, tiyatroya katkıları, oyun gücü, kişiliği ve enerjisi ile iftihar edilen değerli sanatçı Yıldız Kenter'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanatseverlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Yıldız Kenter Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmektedir.

Resim-Suluboya

19/09/2015 - 08/10/2015

Müfit Karzek,Ahmet Kuşakçı Resim ve Suluboya Sergisi 19 Eylül-08 Ekim tarihleri arasında Yıldız Kenter Sanat Galerisinde.Sergi kokteyl ve açılış 19 Eylül Cumartesi saat 19:00'da Orhan Kemal Meydanında.

Müfit Karzek, Ahmet Kuşakçı

Müfit Karzek 1953 yılında Ankara'da doğdu.1970'de yüksek eğitimini sanat kariyerine başlamak için bırakarak Ressam Işıl Özışık ve Fotoğrafçı İbrahim Demirel ile atölye çalışmalarına katıldı.Boyama tekniğini atölyesinde yaptığı fotoğrafçılık deneyimi ile birleştirerek geliştirdi.İstanbulda kendi stüdyosunu açtı ve 5 sene boyunca boyama,heykel ve seramik üzerine çalışmalarına devam etti.1979'da Bodruma yerleşti ve özgün,artistik yaşamını kurdu.Özgün atölye çalışmalarının yan ısıra Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ve INA bünyesinde arkeolojik ressam ve danışman olarak çalıştı. İlk Resim sergisini 1980 yılında Haluk Elbe Sanat Galerisinde açtı.Kağıt üzerine mürekkep ve subazlı boyalar ile noktalama tekniği dersleri vermektedir. Ahmet Kuşakçı1946 yılında Ankara'da doğdu. 1968 yılında AİTİA mezuniyeti ve yedek subaylıktan sonra İngiltere ve Kuzey Avrupa ülkelerinde birkaç yıl kaldı. Yurda döndükten sonra Ankara TRT ve İstanbul'da çeşitli reklam ajanslarında illustratör ve art direktör olarak çalıştı. 1984 yılında büyük şehirlerin kirlilik, gürültü ve trafiğinden uzak kalmak için Bodrum'a yerleşti. 30 yıldır yozlaşmasına gün be gün şahit olduğunu söylediği bu şirin yarımada'da hala köşe bucakta gizlenen güzellikler olduğuna ve bunların yansıtılıp korunması gerektiğine inanarak çalışmalarını sürdürüyor.

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası