"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi

Resim&Seramik

15/05/2021 - 03/06/2021

Fatih Urunç&Yaz Somer

FATİH URUNÇ, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 12 yıldır kendi atölyesinde resim çalışmalarına devam etmekteydi. Sanatçı, 2012 Ağustos ayında ani bir kalp krizi sonucu genç yaşta hayatını kaybetti. 42 yaşında iken yaşadığı kalp rahatsızlığının ardından aramızdan ayrılan ressam Fatih Urunç 2012’de kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğinde “Türk resim sanatı Picassosu’nu kaybetti” şeklinde başlık atmıştı. Yaşamı boyunca 100’den fazla sergi açtı.
YAZ SOMER, 3 Temmuz 2008 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretim eğitimine 5. sınıfa kadar Küçük Prens Okulu’nda devam etti. 10 yaşına kadar İstanbul’da yaşayan Yaz Somer, 2018 yılında Bodrum’a taşındı. Şu anda eğitimine TED Bodrum Koleji’nde 8. sınıfta devam etmektedir. İlk defa 2019 yılında TED Bodrum Koleji’nin kulüp dersinde seramik ile tanışmış olan Yaz Somer, aynı yıl TED Bodrum Koleji tarafından Dibeklihan’da düzenlenen ‘19 Mayıs 1919 100. Yıl’ sergisine katılmıştır. Seramik çalışmalarına Bodrum’da devam etmektedir.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”