"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Erdinç Bakla Sanat Galerisi

40 metrekare kapalı alan ve 60 metrekare açık alandan oluşan galeriye, heykelleri ve Anadolu'da üretilen seramikler konusundaki kitapları ile tanınan değerli sanatçı Erdinç Bakla'nın ismi verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin biraraya geldiği Dibeklihan'da yer alan Erdinç Bakla Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen sanat eserleri sergilenmektedir.

Resim

05/06/2021 - 24/06/2021

Nuray Boğuç

1957 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaokulu Ankara’da, lise ve yüksekokulu ise İstanbul Devlet Konservatuvarı Klarnet Bölümü’nde bitirdi. Yaşamını müzik ve plastik sanatlardan hiç kopmadan sürdürdü. Sedat Abayoğlu Atölyesi’nde uzun süre çalıştı. Daha sonra kendi atölyesini açtı. Yurt dışında birçok ülkede sanat çalışmaları yaptı. Paris’te ve yurt içinde çeşitli galerilerde birçok kişisel sergi açtı. Pastel boya ve kalem ile karışık teknikler kullanarak hiperrealizm tarzında resim yapmaktadır. Sanat yolculuğuna duyguları ve gözleri anlatmakta, kediler ve gözleri yoluna ışık tutmaktadır. Sanatçı yaşamına Marmaris’in Selimiye Köyün’de devam etmektedir.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”