"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Yıldız Kenter Sanat Galerisi

149 metrekare alana sahip, birbirinden kemerler ile ayrılan 4 hacimden oluşan galeriye, tiyatroya katkıları, oyun gücü, kişiliği ve enerjisi ile iftihar edilen değerli sanatçı Yıldız Kenter'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanatseverlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Yıldız Kenter Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmektedir.

Resim-Heykel

20/06/2015 - 09/07/2015

Reyhan Abacıoğlu,Sema Barlas,Tülay Çelikel Resim-Heykel Sergisi 20 Haziran-09 Temmuz tarihleri arasında Dibeklihan Yıldız Kenter Sanat Galerisinde görülebilir.Sergi kokteyl ve açılış 20 Haziran Cumartesi saat 19:00'da Orhan Kemal Meydanında.

Reyhan Abacıoğlu-Sema Barlas-Tülay Çelikel

Reyhan Abacıoğlu - 1953 yılında İzmir’de doğdu. 1972 yılında İzmir Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nden mezun oldu. Toplam 34 kişisel sergi açtı. Çok sayıda karma sergiye ve uluslararası sanat sempozyumlarına katıldı. Sanatçı resimlerini lekenin soyut etkisini dokusal öğelerle yoğunlaştırıp yer yer figür illüzyonlarına yol açan soyut dışavurumcu bir anlatım ile oluşturmaktadır. UPSD üyesi olan sanatçı çalışmalarını İzmir’deki atölyesinde sürdürmektedir.
Sema Barlas - İstanbul doğumlu. (1979) Ottawa School of Art’ı bitirdi. Kanada ve İzmir Güzelyalı’daki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.
Tülay Çelikel - LİSE, ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü 1997 - 2001 LİSANS, Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Ana Sanat Dalı 2001 – 2005 ( Lisans Eğitimini Birincilikle Tamamlamıştır) 2005 kasım ayı itibariyle İzmir Konak Belediyesi Kültür ve Sanat Müdürlüğünde Plastik sanatlar Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası