"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Resim

11/07/2015 - 30/07/2015

Fevzi Yavuz 'Resim Sergisi' 11 Temmuz-30 Temmuz tarihleri arasında Dibeklihan Orhan Kemal Meydanında. Sergi kokteyl ve açılış 11 Temmuz Cumartesi saat 19:00'da Orhan Kemal Meydanında.

Fevzi Yavuz
Fevzi Yavuz

1948 yılında Trabzonda doğdu. 1969 yılında Liseyi İstanbul Yıldız kolejinde bitirdi. 1974 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Mimari projelerinin yanı sıra eski eser proje ve restorasyonu çalışmalarına da devam etti. Libya’da bir inşaat firmasında bölge müdürü olarak çalıştı. İstanbul Beyoğlu ve Bahçelievler Belediyesinde Teknik Başkan Yardımcılığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 2009 yılından beri Eski Foça’daki kendi atölyesinde resim çalışmalarına devam etmektedir.

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası