"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Yıldız Kenter Sanat Galerisi

149 metrekare alana sahip, birbirinden kemerler ile ayrılan 4 hacimden oluşan galeriye, tiyatroya katkıları, oyun gücü, kişiliği ve enerjisi ile iftihar edilen değerli sanatçı Yıldız Kenter'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanatseverlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Yıldız Kenter Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmektedir.

Resim

08/07/2014 - 20/07/2014

Emel Altuğ Resim Sergisi 8Temmuz-20Temmuz tarihleri arasında Dibeklihan Yıldız Kenter Sanat Galerisinde.

Emel Altuğ

Ankara doğumlu, Ankara Ticaret ve Turizm Yüksek Öğretmen Okulu Mezunu Emel ALTUĞ (Emelce); Resime 1989 yılında Suat Yurtalan- Bodrum atölyesinde başlamış, üç yıl bu atölyede eğitim almıştır. 1995 yılında Prof. Neş’e Erdok ve Hüsnü Koldaş yönetimindeki yaz okuluna devam etmiştir. Altı yıl da Muğla Üniversitesi Öğretim Üyesi Ayla Eriş yönetimindeki resim atölyesinde sanat tarihi ve resim çalışmalarına devam etmiştir. Aynı yıl Sanat Tarihi uzmanı Ludmila Denisenko yönetimindeki Rönesans seminerlerine katılmış, daha sonra Soner Göksay danışmanlığında resim çalışmalarına devam etmiştir. Halen Bodrum’da kendi atölyesinde üretime devam etmektedir.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”