"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi

Resim

05/07/2014 - 24/07/2014

Çağdaş Türk Resim sanatının en önemli isimlerinden Devabil Kara, Resim Sergisi ile 5-24 Temmuz tarihleri arasında Dibeklihan Dibek Sofrası Sanat Galerisinde.

Devabil Kara

1962 Şenkaya’da doğdu.1982 -86 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu.1987 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’ne Araştırma Görevlisi olarak atandı.1987 Prof.Josef Tichy’nin ‘Gravür Teknikleri Seminer’ine katılarak uygulamalı çalışmalar yaptı.1993 Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, ‘Sanatçı Kişiliğinde Psikolojik Algı’adlı Sanatta Yeterlik tezini verdi.1996-97 ABD’de ‘Sanat Pazarı ve Sanat Kurumlarının İşleyişi hakkında incelemelerde bulundu.Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”