"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Resim

08/07/2014 - 20/07/2014

Cengiz Çeliker Resim Sergisi 8 Temmuz-20 Temmuz tarihleri arasında Orhan Kemal meydanında.

Cengiz Çeliker

CENGİZÇELİKER…EVGANİ BURSADA DOĞAN CENGİZ ÇELİKER TEKSTİL TASARIM DESİNATÖRLÜĞÜ İLE UZUNZAMAN İŞ YERİ İŞLETTİ,,AVRUPADA SOKAKLARDA RESİM YAPAN ÇELİKER TÜRKİYEDE VE YURT DIŞINDA KİŞİSEL KARMA BİR ÇOK SERGİLER AÇTI.2004 YILINDA ALMANYANIN NÜRNBERG ŞEHRİNDE KİSAN ANTON KATOLİK KİLİSESİNDE /BARIŞA ÇAĞRI/ ADIİLE MEVLANA FELSEFESİNİ ANLATAN YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.RESİMLERİNDE EVGANİ DİYE İMZA ATAN SANATÇI, ANNANESİNİN MOLDAVA DA DOĞMUŞ BİR RUS AİLESİNİN KIZI OLMASI VE ONU RESİMLERİNDE YAŞATMAK İSTEMESİDİR.RESİMLERİNDE GENELLİKLE YAŞAMDAN KONULAR İŞLEYEN ÇELİKER, BODRUMDA YAŞAMAKTADIR.SON SERGİSİ BODRUM SÜNGERÇİLERİNİ ANLATAN YAĞLI BOYASERGİSİ BUNUN BİR ÖRNEĞİDİR.BODRUM KENT TV VE ALMANYADAN YAYIN YAPAN YOL TV DE CENGİZİN DÜNYASI ADI İLE SANAT PROGRAMI YAPAN ÇELİKER,SANAT GÖRECELİ BİR KAVRAMDIR DİYEN,TÜM SANAT EMEKÇİLERİNE SAYGI GÖSTERİLMESİNİ İSTEMEKTEDİR…

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”