"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi

Resim

26/06/2021 - 15/07/2021

Atilla Atala Resim Sergisi

Atilla Atala

Orta ve lise öğrenimini Vefa Lisesi’nde yaptı.
1979 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi - Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksek Okulu’ndan İç Mimar- Endüstri Tasarımcısı olarak mezun oldu. Kendi şirketinde iç mimarlık, fuar standı tasarımı, grafik tasarımı ve reklam çalışmaları yaptı. Resim çalışmalarını atölyesinde sürdürmektedir. Üç kişisel resim sergisi gerçekleştirdi ve çok sayıda karma sergiye katıldı. Karikatür çizmekte ve fotoğraf çekmektedir. Homur Mizah ve Karikatür Grubu çizeri. RED Fotoğraf Grubu üyesi ve grubun sergilerine katılmaktadır. 2011-12 Sezonunda İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nda Otobüs oyununun sahne görsellerini Homur Grubu’ndan çizerlerle gerçekleştirdi. 2019 Yılında “Canavar Mı Yok Mu?” oyununun gölge oyunu çizimlerini yaptı. Kadın cinayetlerine yönelik bireysel duyarlılık geliştirmek ve toplumsal farkındalık yaratmak adına hazırlanmış olan “Mor Tabutlar” kitabını resimledi. Heykel, illüstrasyon çizimi çalışma konuları arasındadır.
Bir vakıf üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Logo, afiş, karikatür ve fuar standı tasarımı dallarında başarı ödülleri var.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”