"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Yıldız Kenter Sanat Galerisi

149 metrekare alana sahip, birbirinden kemerler ile ayrılan 4 hacimden oluşan galeriye, tiyatroya katkıları, oyun gücü, kişiliği ve enerjisi ile iftihar edilen değerli sanatçı Yıldız Kenter'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanatseverlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Yıldız Kenter Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmektedir.

Metal Heykel

28/08/2021 - 16/09/2021

Ahmet Tarık Demirbaş Metal Heykel Sergisi

Ahmet Tarık Demirbaş

AHMET TARIK DEMİRBAŞ
1967 İzmir’de doğdu. Kendi iş çevresinde “Sıradışı Tasarımcı” olarak en problemli, en sıra dışı projeleri toparlayıp alternatif çözümler üretmesi ile tanınır. Çok farklı sektörlerde çok farklı tasarımları ile çok yönlü olduğu tescillenmiş Endüstriyel Tasarımcı tüm hayatı boyunca sanat ve teknolojiyi bir araya getirerek tasarımları ve ürünleriyle sanatçı yanını da yine sıra dışı bir şekilde ortaya koymuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Makine, Resim, Konstrüksiyon mezunu olan Endüstriyel Tasarımcı, tasarım hayatına; Beta Mühendislik Araç Proje Tarım Uygulama, Akon Hidrolik, Orcaner A.Ş. gibi otomotiv sektörünün tanınmış firmalarının proje, tasarım ve ar-ge bölümlerinde tasarımcı ve yönetici olarak başladı. Ardından sektör değiştirerek İnoksan Mutfak A.Ş. , Öztiryakiler Mutfak A.Ş. , S2000 Mutfak Soğutma Sistemleri ve kendi adıyla kurduğu Demirbaş Endüstriyel Makine Sanayi ve Ticaret Şirketi ile endüstriyel mutfak sektöründe uzun yıllar yöneticilik yaptı.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”