"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Karikatür

29/06/2019 - 18/07/2019

Murat Kürüz Karikatür Sergisi

Murat Kürüz

MURAT KÜRÜZ
1960 İstanbul doğumlu.Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Bölümü’nden mezun oldu.Karikatür, mizah, tv dizileri, tv şovları, tiyatro ve animasyon filmler üzerine eserler verdi. Gırgır, Fırt dergilerinde profesyonel olarak 17 yaşında karikatür çizmeye başladı.25 yaşında Limon ( Leman) dergisini kurdu. Sabah Gazetesi’nde8.5 yıl karikatür çizdi. Gülmece TV dizileri ve TV şov programları yazdı, yönetti, yapımcılığını üstlendi.
Kişisel yurt içinde 4,Paris’de 2 resim sergisi açtı. Yurt dışında ve yurt içinde resim sergilerine katıldı. Her sergide Kedi Kadınlar ile farklı öyküleri, farklı resim tarzı ile anlatmaya çalıştı. İlkokul, lise, üniversite, sempozyum, inovasyon kongrelerinde mizah, televizyon programcılığı ve animasyon film üzerine konuşmacı olarak katıldı.
2012 yılında Portakal Animasyon film stüdyosu kurdu. Canım Kardeşim animasyon film serisi ile çocuklara çizgi filmler ve sinema filmleri yaptı. Youtube’da 650 milyon izlenmeye ulaştı. Yazdığı “Canım Kardeşim” çocuk müzikali 5 senedir sergileniyor.
Son 4 yılın en çok izlenen Yetersiz Bakiye adlı kara komedi tiyatro oyununu yazdı ve yönetti.
Ustaları: Oğuz Aral, Altan Erbulak, Metin Akpınar, Türker İnanoğlu…

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası