"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Kabak

02/09/2014 - 14/09/2014

İlke Sönmez'in birbirinden renkli ve zevkli Su Kabaklarından oluşan sergisi 2 Eylül-14Eylül tarihleri arasında Dibeklihan Orhan Kemal Meydanında.

İlke Sönmez
İlke Sönmez

İlke Sönmez ,Bilkent Üniversitesin de Arkeoloji ve Sanat Tarihi okudu. Mezun olduktan sonra, cam boncuk yapımı, ağaç oymacılığı,gravür, pyrogravür, paper mache, tekniklerini öğrendi. 2012 yılında Amerika da yaptığı araştırmalar sonucunda Türkiye'ye dönerek su kabağı üzerine çalışmalara başladı. Çalışmalarına Bodrum'daki atölyesinde devam etmektedir,2013 yılında Alaçatı Peri art galerisi ve Bodrum Sualtı Müzesi'nde sergi açtı.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”