"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi

İkona-Camaltı-Hitit

06/09/2014 - 25/09/2014

Yakın bir zaman önce bizlere veda eden değerli sanatçı Sabri Nuray Gencel'in farklı sanat dallarında ürettiği eserleri 6 Eylül-25 Eylül tarihleri arasında Dibeklihan Dibek Sofrası Sanat Galerisinde.

Sabri Nuray Gencel
Sabri Nuray Gencel

1945 Gelibolu Doğumlu sanatçı, mimar ve şehir plancısıdır. 100'ün üzerinde sergi yapmıştır. Avanos testilerinden amforalara, hat sanatından kilise ikonlarına kadar her türlü kültürel birikim, çalışmalarının ana temasıdır. Sanatçı geleneksel Anadolu sanatlarından Camaltı'ya ayrı bir yer vermektedir. Eserlerini üretirken ait oldukları dönemin tekniklerini kullanmaktadır. Anadolu topraklarında yaşam bulmuş hemen hemen her uygarlıktan sanatsal izler çalışmalarında mevcuttur.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”