"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Nedim Günsur Sokağı

Nedim Günsur(d.19924 Ayvalık-ö13 kasım 1994 İzmir)* Tüm nesnelere sevgiyle yaklaşan ressam* olarak nitelenen ve naif özellikler de taşıyan,figüratif bir anlayışla gerçekleştirdiği toplumsal içerikli yapıtlarıyla tanınan türk ressam.
Orhan Kemal Meydanından başlayıp, Fikret Otlam meydanına doğru uzanan sokakta ,taş duvarlar üzerindeki eski pencere demirleri içinde sanat sezonu boyunca resim ve fotoğraf sergileri açılmaktadır.

Fotoğraf

17/07/2021 - 05/08/2021

İbrahim Demirel

İbrahim Demirel, 1941’de Malatya, Körsüleymanlı Köyü’nde doğdu. Akçadağ Öğretmen Okulu, Çapa Öğretmen Okulu Resim Semineri ve Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nu bitirdi. 1982’de Galeri Sanatyapım Plastik Sanatlar Atölyesi’ni kurdu. Bugün Başkent’in seçkin sanat merkezlerinden biri olan bu atölye ciddi, tutarlı eğitim anlayışıyla sanat eğitimi vermektedir. Birikimini, atölyeye bir okul, bir müze niteliği kazandırarak geliştirip gelecek kuşaklara aktarma mücadelesi içinde Demirel. Fotoğraf sanatçılığı, eğitimciliği, koleksiyonerliği, çeşitli kuruluşlardaki danışmanlıkları, yayımladığı kitaplarıyla kültür yaşamımıza birçok ürün ve hizmet kazandırdı. Eğitimciliğini, emekli olduğu Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve İletişim Fakültesi’nde sürdürdü. Grafik ve fotoğraf çalışmalarıyla yurt içinde, yurt dışında (Çin, Yugoslavya, İtalya) çok sayıda ödül aldı. Ayrıca dia gösterileri, sergiler, konferanslar, radyo ve televizyon programları, çeşitli sanat yayınları yaptı. 2004 yılında yaptığı fotoğraf çalışmalarıyla Truva Sanat ve Kültür Derneği‘nce Yılın Fotoğraf Sanatçısı Ödülü’ne layık görüldü. AFSAD, FSK, İFSAK ve Gezginler Kulübü’nün de onur üyesidir.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”