"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Erdinç Bakla Sanat Galerisi

40 metrekare kapalı alan ve 60 metrekare açık alandan oluşan galeriye, heykelleri ve Anadolu'da üretilen seramikler konusundaki kitapları ile tanınan değerli sanatçı Erdinç Bakla'nın ismi verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin biraraya geldiği Dibeklihan'da yer alan Erdinç Bakla Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen sanat eserleri sergilenmektedir.

Exlibris

21/09/2019 - 10/10/2019

İstanbul Ekslibris Akademisi

İstanbul Exlibris Akademisi Derneği
Uluslararası ExlibrisSolstizioD'estate Yarışmaları Sergisi

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde 21 Eylül’de açılışı gerçekleşecek olan Uluslararası ExlibrisSolstizioD’estate Yarışması Sergisi 10 Ekim’e kadar devam edecek.
Uluslararası ExlibrisSolstizioD’estate Yarışması Sergisi’nde Almanya, Arjantin, Belarus, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fransa, İtalya, Litvanya, Rusya, Türkiye’den Exlibris sanatçılarının katıldığı İtalyan SolstizioD’estate Derneği’nin yarışmalarından seçilen ve sergilenmeye layık görülen 50 Exlibris yer alacak.

Eserler 2003'ten beri uluslararası gerçekleştirilen yarışmaya gönderilen orjinalExlibris’lerdir. Kısa hikayeler, resim ve heykelle ilgilenen İtalyan Exlibris Derneği Solstiziod'EstateOnlus 2001'den beri Uluslararası Yarışma organize ediyor. 2003'te Remo Palmirani bu yarışmayı "Exlibris" olarak devamlı bir yarışma haline getirmeyi teklif ederek sorumluluğunu da üstleniyor. Bu yarışmalar her yıl masallar dünyasında temaya bağlı olarak yapılmaya devam ediyor. Dünyanın değişik yerlerindeki deneyimli Exlibris'cileri şaşırtan olay ise katılanlar arasında ilk defa okullardan da katılımın görülmesidir.

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası