"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal'in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan'da yer alan Orhan Kemal Meydanı'nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Defile Ki-She-Sel 7

26/07/2019 - 26/07/2019

Özlen Ayata
Özlen Ayata

Eğitimini İTÜ işletme Mühendisliği Fakültesinde tamamladıktan sonra Reklam ve Halkla ilişkiler sektöründe uzun süre çalışmaya devam etti. 2007 de Favori Kuyumculuk *Altın Akademisi*nde aldığı *Mücevher tarihi ve uygulamalı çağdaş tasarım* eğitiminin yanı sıra, değerli bir gümüş ustası ile , gümüş işleme teknikleri çalıştı.

Ardından, kendi atölyesinde takı, kitap ayraçları, ve dekorasyon objeleri tasarlamaya başladı.

*Aşkın büyülü sarayı TOPKAPI* adlı ilk kolleksiyonunun ardından,*BÖCEKLER*,*KOZADAN İPEĞE*, *İSTANBUL* , *HARELER ve GÖZLER* kolleksiyonlarını hazırladı.Çalışmalarını, İstanbul , Ankara , Bodrum ve Çeşme de açtığı 17 kişisel sergi ile paylaştı.Zekeriyaköy Sanat Grubu ile ortak birçok sergide ve sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

2011 yılından itibaran ARZU KAPROL firmasının takı ve aksesuarlarının tasarım ve imalatlarını yaptı.

2014 yılında Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde*Özlem Ayata tasarım atölyesi* adı ile kendi mağzasını açtı.Bu mağazada ,Dibeklihan için dizayn edip ürettiği, tamamı el yapımı gümüş ve deri takılar ile deri yelekler, çantalar, kemer ve aksesuarlardan oluşan özel bir kolleksiyon yer almaktadır.

Doğanın hediyelerine, farklı kullanım şekilleriyle tasarımlarında yer veren Özlem AYATA, mühendislik eğitimininde katkısıyla, moda sektöründeki deneyimlerini ve 17 kişisel sergisinin kazandırdığı tecrübeleri birleştirerek oluşturduğu yeni kolleksiyonu ile farklılıklarla şaşırtmayı ve değişimin bir parçası olmayı hedefliyor.

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası