"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Erdinç Bakla Sanat Galerisi

40 metrekare kapalı alan ve 60 metrekare açık alandan oluşan galeriye, heykelleri ve Anadolu'da üretilen seramikler konusundaki kitapları ile tanınan değerli sanatçı Erdinç Bakla'nın ismi verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin biraraya geldiği Dibeklihan'da yer alan Erdinç Bakla Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen sanat eserleri sergilenmektedir.

Cam

17/07/2021 - 05/08/2021

Mustafa Ağatekin

ÖZGEÇMİŞ
Mustafa Ağatekin 1986 yılında Trakya Üniversitesi Çanakkale MYO. Seramik Bölümü’nden mezun olduktan sonra sanat eğitimine Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde devam etti ve 1991 yılında mezun oldu. 1993 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisansını, 2003 yılında da aynı Enstitüde Sanatta Yeterliliğini verdi. Yurt içinde 14 kişisel sergi açan sanatçı ulusal ve uluslararası pek çok karma sergi ve etkinliğe katıldı. Sanat yolculuğuna seramikle başlayan Ağatekin, 2002 yılından itibaren cam ile çalışmaya başladı. Seramik ve camı kendi geliştirdiği yöntemle bir araya getiren sanatçı son dönemde ağırlıklı olarak cam çalışarak bu yolculuğa devam ediyor. Yurt içinde düzenlenen yarışmalardan 4 ödül alan sanatçı halen Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü’nde çalışmalarını sürdürmekte ve eserleri, müzelerde ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

Dibek Sofrası, Dibeklihan’ın kuruluşu olan 2008 senesinden günümüze kadar yöresel serpme kahvaltısı, gün boyunca sunduğu el yapımı eşsiz lezzetleri, Ege ve Akdeniz mutfağından seçkiler sunan alakart mönüsü ve butik şarap seçenekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Doğayla, sanatla, mimari güzellikleriyle iç içe olan Dibek Sofrası’nın içinizi ısıtacak güzel atmosferine mutfağımızda duramayan lezzetlerimizle eşlik ediyoruz. Damağınızı vazgeçemeyeceğiniz tatlarla taçlandıracağınız sofralarımız on iki ay boyunca güler yüzüyle sizlerle.

Mutlu sofralarınız için; “Hünerli ellerde yemek yemekte sanattır...”