"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.


Erdinç Bakla Sanat Galerisi

40 metrekare kapalı alan ve 60 metrekare açık alandan oluşan galeriye, heykelleri ve Anadolu'da üretilen seramikler konusundaki kitapları ile tanınan değerli sanatçı Erdinç Bakla'nın ismi verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin biraraya geldiği Dibeklihan'da yer alan Erdinç Bakla Galerisi'nde, yıllık program çerçevesinde her 15 günde bir yenilenen sanat eserleri sergilenmektedir.

Cam

29/08/2015 - 17/09/2015

Ayşen Savcı Cam Sergisi 29 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında Dibeklihan Erdinç Bakla Sanat Galerisinde.Sergi kokteyl ve açılış 19:00'da Orhan Kemal Meydanında.

Ayşen Savcı

Ayşen Savcı, uzun yıllar İsveç ve Türkiye’de çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra, Sırça Fanus ekibine katılarak mine ve cam sanatı konusunda çalışmalar yapmaya başlamıştır. Zaman içerisinde camı fınınlarda şekillendirme konusunda Türk ve uluslarası çok değerli sanatçılarla tüm teknikleri kapsayan atölye çalışmaları yapma imkanı bulmuş, aynı zamanda da desenini geliştirmek amacı ile resim çalışmalarına devam etmiştir. Ocak 2014’te dünyaca ünlü sanatçı Bertil Vallien atölye çalışmasına katılarak, sanasal cam çalışmaları için çok özgün bir teknik olan kuma döküm tekniği konusunda deneyim kazanma imkanı bulmuştur. Ayşen Savcı halihazırda çalışmalarına 2014 yılında fonksiyonel hale getirdiği kendi atölyesi olan, Studio Volcano’da devam etmektedir.

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası