"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

BÜLTEN ÜYELİĞİ

Bültenimize abone olun, yeniliklerden haberdar olun.

Dibeklihan etkinliklerini belirtmiş olduğunuz mail adresinden ve whatsapp mesajı olarak alacaksınız.

Gonca Şenocak Gümüş ve Takı Atölyesi

GONCA ŞENOCAK
Eğitimini İÜ İktisat Fakültesin’de tamamladıktan sonra çalışma hayatında Mali Müşavirlik Belgesini alarak mesleği ile ilgili şirketlerde çalışarak ve ticaret yaparak devam etti.
1989 yılında Kapalıçarşı’da ustalardan ve daha sonra çeşitli kurumlardan eğitim alarak sadekarlık, telkari, kakma, mum kalıp modelleme gibi branşlarda kendini geliştirmiştir. Sahip olduğu Altın ve Gümüş İşçliği Usta Öğreticilik belgesi ile Kapalıçarşı’ da açmış olduğu atölyesinde bu mesleği öğrenmek isteyenlere eğitim vermekle birlikte sektörün önde gelen markalarına toptan ürün tasarım ve tamamı el işi ürünler yapmıştır.
Çeşitli karma sergilere katılmış ve bazı ürünleri Kültür Bakanlığı’nca yurt dışında sergilenmeye layık görülmüştür.
Daha sonra İstanbul Suadiye’de sadece kendi el işi ürünlerini sunmak amacı ile bir perakende satış mağazası açmış olup bu dönem içerisinde Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde kişisel sergi ve ardından 2012 yılında aynı sanat köyünde Gonca Şenocak Gümüş Takı Tasarım Atölyesi adı altında kendi mağazasını açtı.
2017 yılında İstanbul’daki atölyesini Bodrum’a taşımış olup atölyesinde gümüşün yanı sıra seramik çalışmaları da yapmaktadır.

Her gün 18.00-24.00 saatleri arasında

Film Bar’da içeceklerinizi yudumlarken izleyeceğiniz bir klasik film, size özel bir yaz akşamı yaşatacak.

Film programını “Haberler/Duyurular” bölümünden takip edebilirsiniz.

KAHVEHANE

İki sergi arasıkahve
molası